W środę (13) Zgromadzenie Plenarne Senatu zatwierdziło mianowanie prawnika Caio Mário Trivellato Seabra Filho (MSF 85/2023) do zarządu Państwowej Agencji Górniczej (ANM). Za przyjęciem uchwały głosowało 48 osób, przy 11 głosach przeciw.

Seabra Filho jest obecnie zastępcą dyrektora ANM i piastuje to stanowisko od czasu wakatu spowodowanego wygaśnięciem kadencji jego poprzednika, Ronaldo Jorge da Silvy Limy. Jest także kierownikiem ds. planowania minerałów i dostępności obszarów w agencji.

Komisja Infrastruktury (CI) zatwierdziła nominację Seabry Filho w ten środowy poranek. Podczas rozprawy przedstawił swoją opinię w sprawie szkód miejskich i środowiskowych spowodowanych w Maceió działalnością wydobywczą soli kamiennej przedsiębiorstwa petrochemicznego Braskem. Od 2018 r. w dzielnicach w pobliżu Lagoa Mundaú odnotowuje się uszkodzenia strukturalne ulic i budynków, w tym zapadanie się gleby i powstawanie kraterów. Powodem jest wydobycie rudy w regionie, które ma miejsce od lat 70. XX wieku.

— Pierwszą rzeczą, która powinna była nastąpić, była polityka planowania przestrzennego, tak aby ekspansja miejska nie nastąpiła w kierunku lokalizacji kopalni. Jeśli chodzi o regulacje, musimy mieć jasne kryteria. Przeanalizują np. raport z badania, nie ma określonej procedury jego obciążania, jak to ocenicie. Następnie wszystko jest w rękach technika. [Isso] Jest źle” – powiedział.

Caio Mário Trivellato Seabra Filho jest prawnikiem specjalizującym się w prawie ochrony środowiska. Dołączył do ANM w 2020 roku, pracował przy projektach regulacyjnych, był doradcą Rady Kolegialnej ds. Rozwiązywania Konfliktów i wiceprzewodniczącym Komisji ds. Procedur Dostępności.

Agência Senado (powielanie dozwolone na podstawie cytatu z Agência Senado)

Source

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here