Bramkarz rezygnuje z podań do brazylijskich gigantów piłkarskich ze względu na „ciężką koszulę” Boliwii Querida
Zdjęcie: Nadya Araújo/Botafogo – PB – Podpis: Bramkarz Felipe, kiedy jeszcze grał w Botafogo, z Paraíba / Jogada10

Po spadku do Serii C Mistrzostw Brazylii, po ukończeniu drugiej ligi na 17. miejscu, Sampaio Corrêa przedstawił w tę środę bramkarza Felipe, byłych zawodników Corinthians i Flamengo, jako wzmocnienie na przyszły sezon.

Felipe był członkiem czarno-białej drużyny, która spadła do Serie B w 2007 roku, a także drużyny, która wygrała Copa do Brasil i Paulista w 2009 roku. Grał w Bragantino, Vitória-BA, São Caetano, Figueirense i Botafogo. PB, oprócz portugalskiej piłki nożnej.

Bramkarz podkreślił, że „ciężka koszulka” Boliwii Queridy stanowi motywację do dobrych występów w rozgrywkach, z którymi zmierzy się klub z Maranhão.

„Sampaio Corrêa ma ciężką koszulkę naszej brazylijskiej i północno-wschodniej piłki nożnej, z tradycją, pełnymi pasji kibicami, strukturą i wszystkimi warunkami do pracy. Nie jestem Felipe z Flamengo ani z Corinthians, ale kontynuuję w tym samym duchu poświęcenie i oddanie jak zawsze. Proszę kibiców o zaufanie i o nadejście zawodów w 2024 roku, abyśmy mogli dać z siebie wszystko na boisku” – stwierdził w swojej prezentacji.

W ten sposób Felipe powinien być jednym z filarów trenera Thiago Gomesa, który już w swojej prezentacji podkreślał potrzebę dojrzałego kręgosłupa, aby poprowadzić część młodych ludzi, którzy będą stanowić skład.

Sampaio będzie rywalizować, oprócz Tercery, w Pre-Cup of the Northeast, Copa do Brasil i Mistrzostwach Stanu. Debiut w sezonie odbędzie się 7 stycznia, kiedy w pierwszej fazie zawodów regionalnych drużyna podejmie w Castelão Potiguar de Mossoró-RN. Pierwsze wyzwanie w ramach mistrzostw Maranhense odbędzie się 10 stycznia przeciwko Cordino.

Obserwuj Jogadę10 w mediach społecznościowych: Świergot, Instagrama mi Facebook.Source