Została opublikowana w Dziennik Urzędowy Unii (DOU) w najbliższą środę (13) do 14753 lei od 2023 rCo wydłuża do 2028 r. termin zatwierdzania projektów uprawnionych do korzystania z ulg podatkowych na obszarach działania Nadinspektorów Rozwoju Północno-Wschodniego (Suden) i Amazonii (Sudam).

Norma, usankcjonowana przez Prezydenta Republiki Luiza Inácio Lula da Silva, pochodzi z PL 4.416/2021, z Izby. Tekst otrzymał pozytywną opinię senatora Otto Alencara (PSD-BA) w Komisji Spraw Gospodarczych (CAE) w sierpniu.

Według Otto Alencara „nie można zaprzeczyć, że zachęty podatkowe przyczyniły się do zmniejszenia nierówności regionalnych w Brazylii w ciągu ostatnich kilku dekad”. Zauważa jednak, że reforma podatkowa odbierze państwom autonomię w zakresie obniżania podatków, co uzasadnia utrzymanie tych zachęt podatkowych.

Przepis zmienia ustawodawstwo ustanowione środkiem tymczasowym (MP) 2.199-14/2001która wyznacza termin realizacji zachęt na 31 grudnia 2023 r. PL 4,416/2021 wydłuża ten termin do 31 grudnia 2028 r.

Korzyści mogą uzyskać firmy, które przedstawią projekty instalacji, rozbudowy, modernizacji lub dywersyfikacji swoich przedsiębiorstw, w ramach sektorów gospodarki uznawanych za priorytetowe dla rozwoju regionalnego.

Zachęty to:

  • 75% obniżka podatku dochodowego i podatków dodatkowych naliczanych od zysku z poszukiwań; To jest
  • możliwość reinwestycji 30% należnego podatku dochodowego plus 50% środków własnych.

Obszar działania Sudene obejmuje cały Region Północno-Wschodni, oprócz 249 gmin w Minas Gerais i 31 w Espírito Santo.

Sudam obejmuje całą Legalną Amazonię (Acre, Amapá, Amazonas, Mato Grosso, Pará, Rondônia, Roraima, Tocantins i część Maranhão).

Agência Senado (powielanie dozwolone na podstawie cytatu z Agência Senado)

Source

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here